U nedjelju, 4. studenog je u Gračišću održana prva ovogodišnja dekanatska smotra zborova u Porečkoj i Pulskoj biskupiji. Time je započeo jubilarni 25. ciklus tih smotri na kojima se već četvrt stoljeća, u studenom, mjesecu sv. Cecilije, zaštitnice glazbenika, okupljaju crkveni pjevači iz svih dijelova Porečke i Pulske biskupije.

Jubilarni, 25. niz dekanatskih smotri zborova u Porečkoj i Pulskoj biskupiji koje se redovito održavaju tijekom studenog, mjeseca sv. Cecilije zaštitnice pjevača, započinje u nedjelju, 4. studenog smotrom u Gračišću.

Posljednja ovogodišnja dekanatska smotra zborova na području Porečke i Pulske biskupije održana je u nedjelju, 25. studenog u Vrsaru, u crkvi Majke Božje od Mora. Susreli su se zborovi Porečkog i Rovinjsko-kanfanarskog dekanata.

Župni zborovi Pazinskog dekanata ove su se godine, na tradicionalnoj dekanatskoj smotri susreli u župnoj crkvi sv. Petra i Pavla apostola u Svetom Petru u Šumi. Susret je započeo Euharistijskim klanjanjem kojeg je predvodio župnik domaćin, p. Euzebije Josip Knežević, pavlin.