Apostolsko pismo "Prioribus Saeculi" ("Prvih godina XIX. stoljeća") kojom je Papa Pavao VI. trajno ujedinio hrvatski dio Istre 17. listopada 1977. godine.

Slika Slika

Bula Locum beati Petri kojom je papa Leon XII., 30. lipnja 1828. godine sjedinio Porečku i Pulsku biskupiju.

Slika Slika Slika
Slika

Nakon što je papa Pavao VI. definitivno riješio pitanje granica naših biskupija (nakon Osimskog sporazuma) i time zaokružio i objedinio mozaik istarske crkvenosti, proslava crkveno-pravnog sjedinjenja održala se u Eufrazijevoj bazilici u Poreču 8. i 9. travnja 1978. pod geslom "Istarska Crkva jedna."

Slika Slika

Ponedjeljak: 20 Srp 2020