16. listopada 2005. održat će se 2. po redu Biskupijski susret mladih u "Godini mladih" za Porečko-pulsku biskupiju. Nakon svečanog otvaranja Godine mladih (Poreč, 18. rujna), na redu je Umag.

Susret u Umagu uključuje pripremnu katehezu, klanjanje, sv. misu te rekreativni program (glazba i animacija, zakuska).

Program započinje u 17:00, okupljanjem pred Umaškom župnom crkvom. Katehezu, pod naslovom "Veslamo, evo, kako si rekao!" održat će vjeroučitelj Kazimir Berljavac iz Pule. Naslov otkriva poveznicu s Nacionalnim susretom mladih u Šibeniku, 2004. Nakon kateheze, a prije sv. mise, biti će klanjanje i prilika za ispovijed. Središnji dio susreta, sv. misu (ZEMI= Zajednička Euharistija Mladih Istre) predvodit će biskup porečko-pulski, mons. Ivan Milovan. Na kraju sv. mise mladi iz Umaga će na svečan način predati križ mladima Buzeta, koji će biti domaćini slijedećeg Biskupijskog susreta mladih (20.11.2005). Slijedi druženje uz glazbu i animaciju naših vrijednih animatora i animatorica. Pozivamo sve mlade (i one koji se tako osjećaju), iz svih župa i udruga Istre da nam se pridruže. Podsjećamo da je ovaj susret u Umagu dio Velike devetnice, Biskupijskih susreta mladih kroz "Godinu mladih", koji imaju za cilj na odgovarajući način pripremiti mlade u cijeloj Istri za Susret Hrvatske Katoličke Mladeži, Pula 2006. "Učitelj je ovdje i zove te!" geslo je susreta u Puli, ali želimo da te riječi kroz ovu godinu odjeknu po cijeloj biskupiji!