FotoU pulskoj prvostolnici misu Polnoćku predvodio je generalni vikar Porečke i Pulske biskupije, katedralni župnik mons. Vilim Grbac, u koncelebraciji sa župnim vikarom vlč. Rokom Smokrovićem.

I u pulskoj Katedrali okupilo se na misu Polnoćke veliko mnoštvo vjernika koje je svojom nazočnošću htjelo pokazati radost i uveličati proslavu Isusova rođenja.

Mons. Grbac je u propovijedi, citirajući riječi iz poslanice sv. Pavla apostola naglasio da je poslanje nas kršćana živjeti pobožno i razumno u ovome svijetu, u ovom vremenu. Pozvani smo ovaj svijet u kojem živimo, učiniti boljim. To je poslanje nas koji kao kršćani slavimo Božić, jer tako postajemo svjetlost onima s kojima živimo. Neka nam Bog udijeli snage da božićnu radost pretočimo u svakodnevni život, zaključio je mons. Grbac.

Prije početka mise Polnoćke prigodni glazbeni program sa božićnim pjesmama izvela je Vokalna skupina Katedrale, a misno slavlje animirao je Katedralni župni zbor.