Petak, 29 ožujka, 2024

Fažana: Adventski vijenac na trgu

U Fažani blagoslovljen veliki adventski vijenac na trgu ispred župne crkve sv. Kuzme i Damjana i upaljena prva svijeća

U nedjelju, 1. prosinca 2013. u Fažani nedaleko Pule, liturgijsko vrijeme Došašća započelo je na jedan inovativan način. Na glavnom mjesnom trgu ispred župne crkve Sv. Kuzme i Damjana prije početka mise prve nedjelje došašća, blagoslovljen je veliki adventski vijenac i svečano zapaljena prva svijeća.

Postavljanje vijenca, promjera 2,5 metra, rezultat je skladne suradnje župe i mjesne Turističke zajednice. Župnik je, prije blagoslova vijenca, izrazio zahvalnost svima koji su doprinijeli realizaciji tog lijepog projekta naglasivši da je time „ove godine Došašće u župi posebno, svečanije, i iznad svega za nas vjernike poticaj da i mi budemo svjetlo u svojim obiteljima i društvu“. Župnik je zahvalio župljanima Dariu Moscardi i Ani Pavkov koji su u suradnji sa drugim župljanima aranžirali vijenac. Nakon blagoslova gospođa Ivanka Ivančić, koja već dugi niz godina svakodnevno predvodi pobožnost krunice u župnoj crkvi, upalila je prvu svijeću. Uslijedio je kratki nastup župnoga zbora, a nakon toga je započela župna misa.

G. Krizman