Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Duhovska bdjenja

Duhovsko bdijenje u rovinjskoj župnoj crkvi sv. Eufemije, u subotu, 19. svibnja 2018., ovo je godine predvodio o. Gaudencije Vito Spetić, OSPPE, pavlin iz Svetog Petra u Šumi. U tom, u toj župi već tradicionalnom bdijenju, i ove su godine okupljeni vjernici, za blagdan Pedesetnice mogli pripraviti pristupanjem sakramentu pomirenja, klanjanjem pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, slušanjem prigodne kateheze te sudjelovanjem na euharistijskom slavlju.

(foto: Župa Rovinj)

Duhovsko bdijenje u Puli je održano u crkvi sv. Franje Asiškog, u organizaciji Katoličke udruge Radnici Milosrdnog Isusa. Nakon molitve krunice Duhu Svetomu i klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, o. Đuro Vuradin je izrekao prigodnu katehezu. Uslijedilo je misno slavlje, a sve je zaključeno druženjem uz domjenak u klaustru samostana.